Українці можуть легально перебувати в Польщі ще протягом півтора року.

Перебування громадян України в Польщі, які прибули до нашої країни після початку війни 24 лютого 2022 року, буде вважатися законним до 30 вересня 2025 року. Це випливає з положень щодо поправки до закону від 12 березня 2022 року.

Зараз українським біженцям можна легально перебувати в Польщі лише до 30 червня цього року. Новий закон передбачає, що до 30 вересня 2025 року особи, які втікають від війни, зберігатимуть доступ до медичних, сімейних, соціальних виплат, здійснюваних ЗУС (ZUS), а також можливість перебування у місцях спільного проживаннях. З наступного року буде можлива зміна статусу перебування з поточного тимчасового захисту на тимчасове проживання на три роки.

До 30 вересня 2025 року, серед іншого, важливо:

- будуть відповідні візи українців, видані їм дозволи на тимчасове проживання, картки перебування або документи, що підтверджують ідентифікацію іноземця, а також документи "дозвіл на тимчасове перебування";

- буде також продовжено термін покидання території Польщі та добровільного повернення. До цього часу також будуть надаватися дозволи на заняття професією лікаря, стоматолога, медсестри або акушерки для громадян України, які отримали кваліфікацію поза Європейським Союзом.

Необхідна актуалізація:

Після змін українці будуть зобов'язані подати заявку на отримання PESEL UKR негайно після прибуття в Польщу - на сьогодні на це вони мають 30 днів. Від особистої присутності для цього звільняються діти віком до 6 років (зараз звільнені особи, які не досягли 12 років). Аналогічно буде знижена межа віку для здачі відбитків пальців та визначена процедура їх здачі для цих неповнолітніх, які досі не мали такого обов'язку. Особи, яким надано PESEL UKR на підставі недійсного документа (наприклад, паспорта), мусять підтвердити свою ідентичність на підставі дійсного документа подорожі в будь-якому органі громади (після змін номер PESEL буде надаватися виключно на підставі дійсних документів). Також буде потрібне оновлення даних у реєстрі PESEL UKR.

Більше не буде виплачуватися фінансова підтримка на фотографію для отримання номера. Також буде введений обов'язок повідомлення іноземним працедавцям про доставку їм рішення про надання дозволу на тимчасове проживання та роботу, а також уможливлено звернення за наданням тимчасового проживання громадянам України для об'єднання родин.

Владислав Борошок

Заявка на сотрудничество

Если Вы заинтересовались нашими услугами, заполните и отправьте, пожалуйста, данную форму и мы свяжемся с Вами в самое ближайшее время
Оставить заявку

Подпишитесь на рассылку

'Условия и положения'

Мы используем cookies!