Як довго дійсні номери PESEL зі статусом UKR? 

Номери PESEL зі статусом UKR дійсні до 30 червня 2024 року. Для дітей, які навчаються в Польщі або ходять до дитячого садка, а також їхніх батьків та опікунів, термін дії продовжено до 31 серпня 2024 року, а для осіб, які складають іспити на здобуття атестат зрілості у додаткові терміни, та їхніх батьків та опікунів - до 30 вересня 2024 року. Тривають роботи над зміною спеціального закону, яка має продовжити статус UKR до 30 вересня 2025 року.

Як продовжити право на перебування в Польщі? Щоб продовжити право на перебування після вищезазначених дат, українці повинні подати заяву на тимчасове проживання у воєводський уряд. Наразі це можливо лише, якщо метою перебування є робота або ведення господарської діяльності.

Що нового передбачає проект зміни спеціального закону? Проект зміни вводить два нові рішення:

  1. Непрацюючі члени сім’ї зі статусом UKR зможуть претендувати на дозвіл на проживання з метою об’єднання з сім’єю.
  2. З 1 січня 2025 року непрацюючі громадяни України зможуть подавати заявку на спеціальний дозвіл на проживання на три роки в спрощеному порядку, за умови безперервного володіння статусом UKR протягом щонайменше 365 днів, включаючи 4 березня 2024 року і день подання заяви. Заявки прийматимуться електронно, а дозволи на проживання видаються протягом 90 днів з дня подання заявки.

Władysław

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Заявка на сотрудничество

Если Вы заинтересовались нашими услугами, заполните и отправьте, пожалуйста, данную форму и мы свяжемся с Вами в самое ближайшее время
Оставить заявку

Мы используем cookies!